Jurickson Profar, SSTexas Rangers – Top 25 prospectov pre rok 2012
(30. 1. 2012, 13:01:37, přečteno 2415×)

Jurickson Profar, 18-ročný SS, jednoznačne kražuje podža očakávaní talentom organizácie Rangers, ako to ale vyzerá so zvyškom mladíkov Texasu? Nielen to, ale aj ako je Minor systém Rangers pripravený na rok 2012 vám prezradí tento článok...

1. Jurickson Profar, SS: Všestranne nadaný, 5-tool talent, ktorý dokázal vyčnieva v lige určenej pre hráčov starších aspoň o 3 roky. Stále len 18-ročný, skvelé baseballové inštinkty, vodcovstvo, defenzíva a hlavne disciplína na pálke, ktorú ako poslednú nájdete u latinskoamerických talentov. Jediné čo zatiaž nedokázal, je hitova cez .300 a aj to bude zrejme čoskoro minulosou.

Jurickson Profar, SS
Jurickson Profar, SS

2. Martin Perez, LHP: Opä vežmi mladý latinskoamerický talent, stále len 20-ročný a už so skúsenosami z triple-A. Skvelý arzenál nadhodov, nemá problém generova strajkauty. Od lepšieho hodnotenia ho však delí špatný komand a nekonzistentné výkony. Celkovo ale dostatok talentu na SP2/3.

3. Michael Olt, 3B: Nadpriemerná defenzíva, sila i disciplína na pálke. Chýba ale lepší kontakt a dojem taktiež kazí i vysoký počet SO. Osobne som ale optimista a verím, že Olt dokáže zníži počet SO. Celkovo niektoré prirovnania hovoria o potenciálnom all-star 3B v MLB a to je pre Olta len pozitívne.

4. Leonys Martin, CF: Nie som osobne z tohto talentu tak nadšený ako väčšina, avšak nemôžem mu odoprie nadpriemernú obranu, rýchlos či baserunning. Jeho pálka je však momentálne vežkou záhadou a práve na nej závisí, či z neho bude len 4. OF alebo budúcnos Rangers v CF.

5. Neil Ramirez, RHP: Minulý rok bol preňho prelomovou sezónou, keď zlomil poves bustu z prvého kola a naopak si vyslúžil štatút takmer elitného prospectu. Komand potrebuje vylepši, nadhody sú slušné, potenciál je niečo ako SP3, no nevylučujem, že môže i prekona očakávania.

6. Cody Buckel, RHP: Skvelé čisla a výkony v Low-A, kompletný repertoár 4 nadhodov spolu s perfektnou kontrolou. Zatiaž len niečo doprostred rotácie, rok 2012 nám napovie viac.

7. Rougned Odor, 2B: Stále len 17-ročný Venezuelčan, obstál v A- oproti hráčom starším o 4 roky.

8. Robert Ross, LHP: Nízky upside, na druhej strane by mal z neho by prinajhoršom schopný reliever. Jeho limit by mohlo by niečo ako SP4, ktorý dokáže dosta svoje groundbally.

9. Christian Villanueva, 3B: Skvelá obrana, parádna rýchlos na hráča z 3B a minulý rok k tomu pridal i silu. Na jednej strane to mohla by len záležitos šastia, no rovnako sa môže jedna i o sleepera. Každopádne do budúcnosti potrebuje minimálne zlepši odhad vlastnej strajkzóny.

10. Roman Mendez, RHP: Plusové nadhody v kombinácii fastball-slider. Changeup najskôr rozhodne o tom, či jeho budúcnos bude setup alebo SP do stredu rotácie. Rozhodne najvydarenejšia čas z trejdu Saltalamacchie do Bostonu.

11. Tanner Scheppers, RHP: Prvý a výrazný problém je zdravie, druhý o niečo menší problém je jeho komand. Druhý rok po sebe padla jeho cena, a tak osobne prestávam veri, že jeho potenciál je niečo viac ako closer.

Tanner Scheppers, P
Tanner Scheppers, P

12. Will Lamb, LHP: Bývalý CF z Clemsonu, skvelý atlét s vežkou postavou. Rangers ho získali v poslednom drafte a plánujú využi vežkého potenciálu, ktorý sa skrýva v 95 mph fastballe a ostatných jeho nadhodoch.

13. Justin Grimm, RHP: Vylepšil tento rok svoj changeup i power curve. Ak jeho changeup nedosiahne potrebnej kvality, stále by mal by kvalitným relieverom.

14. Jorge Alfaro,C: Skvelý upside vďaka silnému ramenu. Chválu si získal taktiež vďaka atletickému nadaniu i sile. Presne ten typ, ktorý by ste radi videli blokova domácu métu. Lepšiemu hodnoteniu však výrazne bráni prílišná agresivita na pálke a neuveritežne špatný pomer K/BB.

15. Jacob Skole,OF: Tona strajkautov, málo sily, slabý kontakt. Nad vodou ho zatiaž drží schopnos bra méty zdarma. Stále dos surový produkt, bude vyžadova veža práce.

16. Ronald Guzman, OF: Druhý najdrahší medzinárodný prospect minulého roka je cenný najmä kvôli pálke. Stále len 16-ročný a s obrovskou dávkou potenciálu. Zatiaž nemáme žiadne data o ňom, viac nám napovie až nová sezóna.

17. Nomar Mazara, OF: Vežké atletické nadanie, potenciálny 5-tool CF, nie nadarmo ho Rangers podpísali minulý rok ako najdrahší medzinárodný prospekt v histórii. Podobne ako Guzman ešte v Minore nič neodpálil, takže nemáme čísla na korektnejšie posúdenie jeho talentu.

18. David Perez, RHP: Ďalší tínedžer, tento krát Dominikánec. Fastball v hornej 90-ke, plusový curveball a rozpracovaný changeup. Vežký potenciál, ale aj vežký risk. Zatiaž sa jeho talent nepretavil vďaka špatnému komandu i mechanike.

19. Kevin Matthews, LHP: Malý vzrast, nepresvedčivý repertoár nadhodov, ale aspoň dobrý cit pre nadhadzovanie a kontrolu. Ďalší z radu malých žavákov, ako bol i Erlin, či Kiker, ktorých Rangers radi draftujú.

20. Luke Jackson, RHP: Dobrý fastball, ale nekonzistentný curveball a podpriemerné komandovanie nadhodov zatiaž držia Jacksona pri zemi.

21. Luis Sardinas, SS: Zatiaž výrazné obmedzený zraneniami, stále len 18-ročný a cenený najmä kvoli rýchlosti, či defenzíve.

22. Matt West, RHP: Konvertovaný z 3B na nadhadzovača, s okamžitým úspechom. Ešte tak ostáva šanca, že by sa v MLB mohol uživi ako reliever.

23. Justin Miller, RHP: Dobré čisla v double-A ako reliever. Bullpen bude jeho ciežom potenciálne i v MLB.

24. Barret Loux, LHP: Nejasná budúcnos ako dlho vydrží jeho rameno. Neby zdravotných otáznikov, bol by hodnotený ako možný SP3 ďaleko vyššie.

Barrett Loux, P
Barret Loux, P

25. Miguel De los Santos, LHP: Neuveritežný počet SO, ale aj vysoký počet BB vďaka špatnému komandu. Poves extrémneho flyballera mu tiež rozhodne nepomáha.

Top 5 je celkom istá, potom nasleduje 8 hráčov, ktorí už majú nejakým spôsobom rozvinutý talent a sú relatívne viac okresaný. Za nimi nasleduje potom viacmenej len mix hráčov s vežkým potenciálom ale s minimálnymi, či negatívnymi hernými skúsenosami. Osobne si myslím, že top 10 je celkom jasná, no za ňou si to môžete zoradi už žubovolne podla toho, čo uprednostňujete. Yu Darvish je technicky prospect, no osobne ho mám skôr za akvizíciu na trhu vožných hráčov, takže v zozname ho budete hžada zbytočne.

Celkovo by sa dalo zhrnú, že Texas Rangers majú relatívne dobre vyvážený systém, v ktorom sa okrem 1B nájde snáď všetko. Jurickson Profar momentálne jednoznačne vyčnieva nad ostatnými talentami ako jediný A talent. Rozhodne charakteristickým pre Minor systém Rangers je výrazný počet medzinárodných prospectov z latinskej ameriky, do ktorých investoval Texas výrazné financie. Do Profara sa táto investícia rozhodne vyplatila a Perezovci, Mazara, Guzman, Alfaro, Odnor i ďalší môžu ís už čoskoro v podobných úspešných šžapajách…

Originál článku nájdete na: PFS: Texas Rangers - Top 25 prospectov pre rok 2012


Průměrná známka: 2.00 (4 hodnocení)
Známkovat článek: 1 - výborný / 2 - chvalitebný / 3 - dobrý / 4 - dostatečný / 5 - nedostatečný

Komentáře (1) | Autor: orli | Kategorie: Analýzy | Texas Rangers | Sdílet

©2010-2024 - Redakce