Joe TorreVlna manažerských změn se již valí
(20. 9. 2010, 22:19:38, přečteno 1156×)

Již na devíti manažerských pozicích je jisté, že v další sezóně uvidíme nové tváře. Nejaktuálnější je zpráva o konci Joea Torreho, kterého po sezoně nahradí Mattingly. Ale co nás ještě může potkat?

Dodgers jsou po desetiletí známi svou stálostí na pozici manažera. Tato pověst začala již Walterem Alstonem, který tým vedl od 50. do 70. let. Tým po něm převzal Tommy Lasorda a u týmu zůstal dalších 20 let až do roku 1996.

Během uplynulých čtrnácti let tým vystřídal pět manažerů a do příštího roku nastoupí s manažerem novým. Pozici Joea Torreho, který po sezoně odchází z profesionálního baseballu do důchodu, převezme bývalý hráč a manažer Yankees Don Mattingly. Mattinglyho jmenování je posledním v letošní rostoucí vlně změn na této pozici.

S řadou několika vyhazovů a odchodů do důchodu se nám letošek rýsuje jako rekordní rok. Od roku 1902 byl největší počet výměn manažerů během sezony na čísle třináct. Stejný počet změn byl v letech 1992 a 2003.

Cox z Braves, Gaston z Blue Jays a Torre se chystají do důchodu. Lou Piniella MLB opustil již během letošní sezony. Všichni jmenovaní za sebou zanechávají neuvěřitelné kariéry. Během letošní sezóny MLB proběhlo již pět změn na postu manažera. Buck Showalter se ujal Orioles, Ned Yost vystřídal Treye Hillmana v Kansasu. Další změny proběhly v Seattlu, na Floridě a Arizoně.

Další pozice jsou v nejistotě. Jerry Manuel z Mets a Ken Macha z Brewers se ještě musí rozhodnout, kam bude směřovat jejich budoucnost. Je zde také spousta spekulací o Tonym LaRussovi, Joeovi Girardim a Ozziem Guillenovi.

Buck Showalter
Buck Showalter


Průměrná známka: 3.00 (4 hodnocení)
Známkovat článek: 1 - výborný / 2 - chvalitebný / 3 - dobrý / 4 - dostatečný / 5 - nedostatečný

Komentáře (0) | Autor: Carlyle | Kategorie: Aktuality | Arizona Diamondbacks Atlanta Braves Baltimore Orioles Florida Marlins Chicago Cubs Chicago White Sox Kansas City Royals Los Angeles Dodgers Milwaukee Brewers New York Mets Seattle Mariners Toronto Blue Jays | Sdílet

©2010-2019 - Redakce