Právě je pondělí 13. květen 24, 11:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: MLBCZ.com Keepers Power League 2022 - všeobecná diskuse
PříspěvekNapsal: pondělí 14. březen 22, 08:39 
Offline
V lineupu MLB
V lineupu MLB
Uživatelský avatar

Registrován: 25. 6. 2010
Příspěvky: 577
1) Osobně by se mi hodilo těch 6 nebo 7, ale zas na druhou stranu ta výjimka v pravidlech byla jen na rok, tak by mi správný přišel návrat na 5.

2) Než teď ve spěchu měnit kategorie, tak bych to nechal, jak to máme teď.

3) Souhlas

_________________
Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MLBCZ.com Keepers Power League 2022 - všeobecná diskuse
PříspěvekNapsal: pondělí 14. březen 22, 15:57 
Offline
V lineupu MLB
V lineupu MLB
Uživatelský avatar

Registrován: 20. 6. 2010
Příspěvky: 712
Bydliště: Plzeň
Oblíbený tým: Texas Rangers
1) za mě bych klidně zůstal u varianty 7

2) líbí se mi mikyho návrh, ale určitě je to potřeba důkladně probrat, porozmyslet ty W a L , odhlasovat s tím že by to mohlo platit něco takového od příští sezóny.

3) souhlas


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MLBCZ.com Keepers Power League 2022 - všeobecná diskuse
PříspěvekNapsal: pondělí 14. březen 22, 18:35 
Offline
Hvězda AAA
Hvězda AAA
Uživatelský avatar

Registrován: 25. 7. 2010
Příspěvky: 295
Oblíbený tým: Cincinnati Reds
1) Mám trochu vnitřní dilema kvůli tomu, že jsme si odhlasovali navýšení prospektů jen na 1 sezonu, takže to mohlo mít vliv i na naše rozhodování v loňským prospect draftu (např. nabrat víc hráčů s ETA 2021 metodou pokus omyl). Co se tak dívám, tak aktuálně jenom čtyři manažeři mají víc než 5 prospectů a museli by redukovat počet, takže by profitovali z permanentního navýšení. Ale z dlouhodobýho hlediska jsem taky spíš pro vyšší počet prospektů, takže pokud se bude hlasovat o permanentním navýšení, nebudu proti.

2) Myslím, že není dobrej nápad skorovací statistiky nadhozu takhle narychlo měnit, určitě je to k diskuzi a ke změně od příští sezony. SV+HLD se nabízí už dlouhodobě (to by snad prošlo i letos), líbí se mi návrh net SV+HLD, ani jsem nevěděl, že je to fantasy statistika. W a L těžko říct, nahradit třeba W za QS je z deště pod okap.

3) Souhlas


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MLBCZ.com Keepers Power League 2022 - všeobecná diskuse
PříspěvekNapsal: pondělí 14. březen 22, 22:07 
Offline
Farmář
Farmář

Registrován: 28. 1. 2012
Příspěvky: 164
Bydliště: Brno
Oblíbený tým: Milwaukee Brewers
1) Nemám vyhraněný názor. Připojím se k variantě 5 i 7, podle toho, jaký tu bude konsenzus.
2) Souhlasím s nahrazením SV za něco co bude zahrnovat i HLD. Za mě je z estetického hlediska hry lepší bojovat o nejlepší RP a ne nabírat borce s ERA 4,5 jen protože hážou v 9. směně.
Co se týče W a L, tak s nástupem openerů a délce průměrného startu kolem 5IP už to začínají být poměrně pofidérní statistiky. Nevidím ale úplně elegantní náhradu. QS je taky statistika na vymření, protože kdo ze starterů dneska hodí 6 směn? K/9 by znamenalo, že počítáme strikeouty dvakrát - kumulativně v K a podruhé v K/9, to není dobrá cesta. K/BB by bylo trochu lepší, ale pořád ne úplně top.
3) souhlas


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MLBCZ.com Keepers Power League 2022 - všeobecná diskuse
PříspěvekNapsal: pondělí 14. březen 22, 23:43 
Offline
Veterán
Veterán
Uživatelský avatar

Registrován: 20. 6. 2010
Příspěvky: 2946
Bydliště: Česko
Oblíbený tým: Houston Astros
1.) Já nakonec zůstávám u varianty 5 prospektů. Z mého hlediska převažuje negativum ve zkomplikování už tak komplexního prostředí. Seznamy prospektů o 40 % delší jsou prostě horší a myslím si, že 5 prospektů stačí víc než bohatě. Nevím, jestli to stojí za zmínku, možná je to jedno, ale draft prospektů se efektivně protáhne řádově na dvojnásobek.

2.) Net Saves and Holds - jsem určitě pro. Zároveň ale něco udělejme přinejmenším s L, protože to je suverénně ta nejhorší statistika. Strikeouts per Walk Ratio je i podle mě ta nejlepší volba, která bude nutit k taktice a zobrazí (ne)kvalitu nadhozu mnohem věrněji než L. Zároveň bych W nahradil Innings Pitched. Možná banální statistika, která je ale mnohem spravedlivější než W a zamezí extrémnímu taktizování. Nasazování slabých nadhazovačů bude pořád ničit ERA, WHIP, ale v mnohem větší a logičtější míře než L taky K/BB.
Takže SV => NSV+HLD
L => K/BB
W => IP

3.) Vlastně je to tak, jak píše Miky. Ani se o tom nemusí hlasovat, je to jen výklad existujícího pravidla.

_________________
Exercise excrutiating patience.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MLBCZ.com Keepers Power League 2022 - všeobecná diskuse
PříspěvekNapsal: úterý 15. březen 22, 08:08 
Offline
Hvězda AAA
Hvězda AAA
Uživatelský avatar

Registrován: 12. 7. 2010
Příspěvky: 220
Oblíbený tým: Boston Red Sox
jen ve zkratce

1) jsem pro zachovaní dohodnutého, tedy návrat k 5 prospektum a zůstat u toho, příjde mi to naprosto dostačujíci počet.

2) rozhodně jsem pro trochu rozhýbat sledované stats a to zejména SV a L, W bych nechal. možná by to chtělo vice probrat během sezony a připravit se na změnu.

3) tady na to jsem "expert" bohužel ja ::'(: vypsal bych explicintné co za trest čeká = přesně jak to Ranger píše.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MLBCZ.com Keepers Power League 2022 - všeobecná diskuse
PříspěvekNapsal: úterý 15. březen 22, 11:26 
Offline
Hvězda AAA
Hvězda AAA
Uživatelský avatar

Registrován: 23. 2. 2016
Příspěvky: 209
Bydliště: Praha
Oblíbený tým: Chicago Cubs
1) já jsem taky pro návrat na 5 prospektů v téhle sezoně, ale v budoucnu se klidně zvýšení na 6 nebo 7 nebráním

2) souhlasím s tím, že by bylo fajn nahradit L a SV něčím elgantnějším, klidně SV+Holds a místo L pak K/BB, nebo třeba i AVG against...

3) souhlas

_________________
www.baseball-stat.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MLBCZ.com Keepers Power League 2022 - všeobecná diskuse
PříspěvekNapsal: sobota 19. březen 22, 12:57 
Offline
V lineupu MLB
V lineupu MLB
Uživatelský avatar

Registrován: 25. 6. 2010
Příspěvky: 577
kdo chtěl tak se vyjádřil, budeme hlasovat o nějaké změně?

_________________
Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MLBCZ.com Keepers Power League 2022 - všeobecná diskuse
PříspěvekNapsal: sobota 19. březen 22, 14:32 
Offline
V lineupu MLB
V lineupu MLB
Uživatelský avatar

Registrován: 12. 2. 2012
Příspěvky: 620
Bydliště: Praha
Oblíbený tým: Oakland Athletics
Myslím, že na základě prozatímních reakcí to vypadá, že pro letošek vracíme prospekty na 5 a o změně jak v prospektech, tak ve skórování můžeme hlasovat s platností od příští sezony. Ohtaniho upravím v pravidlech rovnou, tam je to jasný.

_________________
“There are three things you can do in a baseball game. You can win, or you can lose, or it can rain.” – Casey Stengel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MLBCZ.com Keepers Power League 2022 - všeobecná diskuse
PříspěvekNapsal: sobota 19. březen 22, 21:33 
Offline
Veterán
Veterán
Uživatelský avatar

Registrován: 20. 6. 2010
Příspěvky: 2946
Bydliště: Česko
Oblíbený tým: Houston Astros
Já souhlasím s Mikyho shrnutím. O prospektech asi můžeme klidně hlasovat hned, ale ohledně kategorií to asi ještě bude chtít nějakou diskusi, aby vyplynul jeden nebo třeba dva alternativní návrhy.

_________________
Exercise excrutiating patience.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz