Právě je sobota 15. červen 24, 23:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 140 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Československá Fantasy MLB 2014 - všeobecná diskuse
PříspěvekNapsal: úterý 21. leden 14, 00:56 
Offline
Veterán
Veterán
Uživatelský avatar

Registrován: 20. 6. 2010
Příspěvky: 2946
Bydliště: Česko
Oblíbený tým: Houston Astros
==========
ZÁSADNÍ TÉMATA A VÝSTUPY Z DISKUSE SE POKUSÍM SHRNOVAT NA TOMTO MÍSTĚ V ÚVODNÍM PŘÍSPĚVKU
- zkrátit ligu o týden?
- otevřít kategorie? (OBP × OPS, L, HLD)
- možné rozdělení D-League podle počtu účastníků
==========


Už se nám to zase blíží a je čas zahájit diskusi před novou sezónou.

V první řadě si musíme uvědomit, že letošní MLB začíná už 22. března :!: První zápasy mezi Dodgers a DBacks se totiž odehrají v Austrálii. Nepředpokládám, že bychom chtěli tuhle sérii z naší fantasy vypouštět, proto budou všechny termíny zhruba o týden dřív než obvykle.

V nejbližších dnech spustím tradiční thread pro přihlašování nováčků.

Stejně jako loni bude ve vzduchu otázka, jestli nebude potřeba rozdělit D-League na dvě. Uvidíme, kolik nás bude. Všichni účastníci doufám přinejmenším od loňska počítají s tím, že k rozdělení D-League na dvě může dojít. A souviselo by s tím taky to, že by po letošní sezóně z C-League sestupovali ne 2, ale 4 účastníci. Přesný model zatím není jasný, ale už loni jsme o tom diskutovali, takže věřím, že dojdeme ke kvalitnímu řešení.

Nepředpokládám, že bychom letos měli dělat zásadní změny v pravidlech, nicméně si myslím, že je na místě přinejmenším prodiskutovat možnost zkrácení naší fantasy sezóny o poslední týden základní části v reálu. Důvodem je tradiční odpočívání mnoha klíčových hráčů, jejichž týmy už nemají o co hrát, kvůli čemuž má často finále hodně pochybnou úroveň. Zásadní nevýhodou by ovšem byla ztráta perfektní vyváženosti základní části (2x každý s každým), takže to určitě není jednoznačné rozhodnutí.

_________________
Exercise excrutiating patience.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Československá Fantasy MLB 2014 - všeobecná diskuse
PříspěvekNapsal: středa 22. leden 14, 21:02 
Offline
Stálý hráč
Stálý hráč
Uživatelský avatar

Registrován: 28. 1. 2011
Příspěvky: 1402
Oblíbený tým: Tampa Bay Rays
Tak k tomu zkrácení sezony... osobně je mi to tak nějak jedno.
Ale přece i problému šetření hráčů se dá předejít... Stačí odhadnout který tým bude mít jasné Play off či ne, v posledním týdnu sezony. Ostatně si může člověk draftovat hráče Astros a podobně, aby měl jistotu že mu budou hrát ti hráči hrát, protože ty týmy nebudou mít na Play off šanci a nebude důvod někoho šetřit.

Každopádně je to prostě pro všechny stejný před sezonnou, všichni maj stejný šance... je to jen o tom, jak se vyvine sezona. Je hold třeba predikovat i výkony týmů, ne jen hráčů...

A na základě toho, jsem spíš pro stávající model, 22 weeks...

Třeba se to na konci sezony, vyvine ve váš prospěch, soupeř bude mít tu smůlu... nikdo neví :D

prostě je to pro všechny stejný :E


----------------------------

Spíš by mě zajímal názor na HOLDs, na úkor Loss...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Československá Fantasy MLB 2014 - všeobecná diskuse
PříspěvekNapsal: středa 22. leden 14, 21:44 
Offline
Farmář
Farmář

Registrován: 28. 1. 2012
Příspěvky: 164
Bydliště: Brno
Oblíbený tým: Milwaukee Brewers
Já jsem pro zachování současnýho modelu, dvakrát každej s každým, zkracovat sezónu mi přijde jako nesmysl i když holt ten poslední týden bývá divnej.
K tomu, co zmínil Nera, tak mně se L jako statistika líbí a má smysl


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Československá Fantasy MLB 2014 - všeobecná diskuse
PříspěvekNapsal: středa 22. leden 14, 22:45 
Offline
V lineupu MLB
V lineupu MLB
Uživatelský avatar

Registrován: 20. 6. 2010
Příspěvky: 712
Bydliště: Plzeň
Oblíbený tým: Texas Rangers
sezónu zkrátit, L nechat, hold nesmysl


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Československá Fantasy MLB 2014 - všeobecná diskuse
PříspěvekNapsal: čtvrtek 23. leden 14, 00:59 
Offline
Veterán
Veterán
Uživatelský avatar

Registrován: 20. 6. 2010
Příspěvky: 2946
Bydliště: Česko
Oblíbený tým: Houston Astros
nerazzurro píše:
Tak k tomu zkrácení sezony... osobně je mi to tak nějak jedno.
Ale přece i problému šetření hráčů se dá předejít... Stačí odhadnout který tým bude mít jasné Play off či ne, v posledním týdnu sezony. Ostatně si může člověk draftovat hráče Astros a podobně, aby měl jistotu že mu budou hrát ti hráči hrát, protože ty týmy nebudou mít na Play off šanci a nebude důvod někoho šetřit.

Každopádně je to prostě pro všechny stejný před sezonnou, všichni maj stejný šance... je to jen o tom, jak se vyvine sezona. Je hold třeba predikovat i výkony týmů, ne jen hráčů...


Tohle je hezká úvaha a pravdivá v tom, že je to pro všechny stejný. Na druhou stranu to až tak snadno odhadnout nejde. Pokud si vydraftuješ superhvězdu Astros (tedy kdyby tam nějaká byla, teoreticky) a ona potom bude mít menší zdravotní problém, stejně ji budou v závěru šetřit, protože už nebude tým mít o co hrát. To je vysloveně o střelbě na týmy, který nebudou mít moc velkej náskok nebo ztrátu. Týmů hrajících do posledních dnů naplno je obvykle hrozně málo. Paradoxně v tomhle směru nepomohlo ani rozšíření playoff (loni do konce nehrál skoro nikdo, předloni byly jiný dramata :) ).

_________________
Exercise excrutiating patience.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Československá Fantasy MLB 2014 - všeobecná diskuse
PříspěvekNapsal: čtvrtek 23. leden 14, 08:06 
Offline
V lineupu MLB
V lineupu MLB
Uživatelský avatar

Registrován: 25. 6. 2010
Příspěvky: 577
Taky jsem pro zachování stávajícího modelu. Ten poslední tejden považuji za menší zlo než zkrácení a nevyváženost sezony. L bych taky ponechal.

_________________
Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Československá Fantasy MLB 2014 - všeobecná diskuse
PříspěvekNapsal: čtvrtek 23. leden 14, 11:32 
Offline
Stálý hráč
Stálý hráč
Uživatelský avatar

Registrován: 20. 6. 2010
Příspěvky: 1007
Bydliště: Praha
Oblíbený tým: Detroit Tigers
Zkrácení sezony by podle mě bylo rozumný.

L v každým případě ponechat, jedna z nejzásadnějších statistik, pokud jde o zábavnost hry.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Československá Fantasy MLB 2014 - všeobecná diskuse
PříspěvekNapsal: čtvrtek 23. leden 14, 15:33 
Offline
V lineupu MLB
V lineupu MLB

Registrován: 23. 6. 2010
Příspěvky: 542
Bydliště: Brno
Oblíbený tým: Baltimore Orioles
Co se týká posledního týdne tak bych to nechal, po tom desetiletí smůly se ke mně konečně štěstí obrátilo, tak možná se mě bude držet dál.
L bych osobně zrušil, kromě českých lig jsem ho s amíkama nikdy nikde neviděl, ale když v ČR jsou ty negativní věci tak populární. To bych tam raději viděl QS, kde je mého lepší predikce než nějakej flukovej L


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Československá Fantasy MLB 2014 - všeobecná diskuse
PříspěvekNapsal: čtvrtek 23. leden 14, 16:56 
Offline
Nosič vody v MLB
Nosič vody v MLB

Registrován: 8. 2. 2011
Příspěvky: 353
Bydliště: Brno
Oblíbený tým: Pittsburgh Pirates
Sezónu zachovat, i to, že poslední týden hodně lidí sedí k tomu prostě patří.
V otázce zrušení L bych se taky možná přimlouval k zavedení QS, i když i s tou L je to zajímavé.
A co říkáte na zrušení OPS a zavedení OBP? Si myslím, že přes silovou kategorii bohatě stačí HR, zavedení OBP místo OPS by přidalo na hodnotě hodně hráčům a trochu ubralo power hitterům, takže by se to trošku vyvážilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Československá Fantasy MLB 2014 - všeobecná diskuse
PříspěvekNapsal: čtvrtek 23. leden 14, 19:48 
Offline
Stálý hráč
Stálý hráč
Uživatelský avatar

Registrován: 20. 6. 2010
Příspěvky: 1007
Bydliště: Praha
Oblíbený tým: Detroit Tigers
jirka11 píše:
Co se týká posledního týdne tak bych to nechal, po tom desetiletí smůly se ke mně konečně štěstí obrátilo, tak možná se mě bude držet dál.
L bych osobně zrušil, kromě českých lig jsem ho s amíkama nikdy nikde neviděl, ale když v ČR jsou ty negativní věci tak populární. To bych tam raději viděl QS, kde je mého lepší predikce než nějakej flukovej L


Nechápu tu poznámku s negativníma věcma, prohry jsou prostě součást hry a nadhazovačům se počítaj, nutěj tě víc promejšlet, koho nasadíš a koho ne. Žádná statistika tuhle věc nenahradí, když tam L není, tak ti špatný starty seberou jen průměry.

Existuje dokonce i náhodný W, tak ho zruš taky. Podle mě je predikce obojího podobně těžká, není těžký přicházet na to, kde je pravděpodobnost na tvojí straně a kde není.

Mě daleko víc irituje uvažování, že když je něco někde, tak je to správně. Třeba jsou L důkaz toho, že tu hrajeme fantasy na lepším levelu. Já jsem v ligách Amíků viděl i doubly nebo shutouty, což je totální trotlovina nebo hrajou jenom na pět statistik, což je taky dost strašný, jak je to pak primitivní.

QS je podle mě totální blbost, je to jedna z nejvíc kritizovanejch statistik a vůbec neovlivní tvoje uvažování nad hrou. To radši ty holdy, ale za mě v žádným případě ne místo L. By pak z těžký fantasy byla snadná fantasy, a to fakt nechci. V ligách bez L jsem nikdy neskončil mimo první tři místa, jak je to triviální.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 140 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz