Právě je středa 05. červen 24, 06:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Československá Fantasy MLB 2022 - Souhrn výsledků
PříspěvekNapsal: pondělí 10. říjen 22, 20:32 
Offline
Junior
Junior

Registrován: 24. 2. 2011
Příspěvky: 77
Oblíbený tým: Boston Red Sox
Jen taková technická k tomu brečení... Takže měli jste vyrovnanej celkovej rekord. H2H sice nehraje roli, ale to bylo taky vyrovnaný, takže těžko můžeš mluvit o nespravedlnosti. Pak je tady nějaký pravidlo, konkrétně výsledek v posledním týdnu. Což je teda blbý, protože jde nafasovat různý týmy, ale je to dané. Jestli ti to nevyhovuje, tak podle čeho bys chtěl to pořadí určit? Podle abecedy? Vlastně proč ne, já bych s abecedou problém neměl :)

Jinak sezóna mne překvapila. Musím říct, že jsem si na playoff docela věřil, ale nějak mi ta pálka odešla. Celkově jsem tu pálku v druhé půlce měl takovou, že kdybychom hráli roto, tak jeden týden bych měl z pálky 60 bodů (z 72) a druhej 25.

A celkově se MLB vyvinula tak, že "kdysi" byl výbornej ERA week 3.00, zatímco teď se skoro nedá vyhrát s ERA nad 2.00 :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Československá Fantasy MLB 2022 - Souhrn výsledků
PříspěvekNapsal: pondělí 10. říjen 22, 22:56 
Offline
Hvězda AAA
Hvězda AAA
Uživatelský avatar

Registrován: 25. 7. 2010
Příspěvky: 295
Oblíbený tým: Cincinnati Reds
Já se přiznám, že tenhle postupovej klíč pro mě byla novinka, doteď jsem z nějakýho důvodu žil v přesvědčení, že pokud mají 2 týmy stejnej record GB a vyrovnaný vzájemný zápasy, tak rozhoduje počet celkových W (tady by to bylo 120 vs. 113 pro Mikyho). Kdyby to tak bylo, přišlo by mi to zároveň i nejspravedlivější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Československá Fantasy MLB 2022 - Souhrn výsledků
PříspěvekNapsal: pondělí 10. říjen 22, 23:52 
Offline
Junior
Junior

Registrován: 24. 2. 2011
Příspěvky: 77
Oblíbený tým: Boston Red Sox
T je půlka W. Jako ano, šlo by to udělat čistě podle W, ale "ten druhej" zase míňkrát prohrál :) Ergo, jde to udělat všelijak a pokud je to dané předem, tak je správně asi cokoliv. Problém by nastal, kdyby ten klíč nebyl daný a někdo ho musel vymýšlet až ex post...

BTW, mohly by to být ty zůstávající peníze za waiverování. To si každej může poladit sám a má to ve svých rukách. Tak jestli někdo děláte pro Yahoo, tak jim to vzkažte :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Československá Fantasy MLB 2022 - Souhrn výsledků
PříspěvekNapsal: úterý 11. říjen 22, 11:34 
Offline
V lineupu MLB
V lineupu MLB
Uživatelský avatar

Registrován: 12. 2. 2012
Příspěvky: 622
Bydliště: Praha
Oblíbený tým: Oakland Athletics
Byl to jen takovej povzdech nad něčím, co sem za svý roky hraní ještě neviděl, žádný přednášky tady o tom číst nepotřebuju :lol: O nespravedlnosti tu nepadlo ani slovo.

_________________
“There are three things you can do in a baseball game. You can win, or you can lose, or it can rain.” – Casey Stengel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Československá Fantasy MLB 2022 - Souhrn výsledků
PříspěvekNapsal: úterý 11. říjen 22, 12:12 
Offline
Veterán
Veterán
Uživatelský avatar

Registrován: 20. 6. 2010
Příspěvky: 2946
Bydliště: Česko
Oblíbený tým: Houston Astros
Já jen musím zopakovat: na tie-breaker v pořadí po základní části nemají vzájemné zápasy vůbec žádný vliv. Tie-breaker je jedinej a je to lepší výsledek v poslednímu weeku, potom v předposledním weeku atd.

Tie-breaker pro playoff bychom měli podle mě určitě změnit na lepší nasazení, aby byla aspoň trochu oceněná dlouhodobá výkonnost. Zkoušel jsem to navrhovat před sezónou 2017 a neprošlo to. Kdyby byl zájem, můžeme to po 6 letech zkusit znovu.

Hlavně by ale bylo potřeba otevřít diskusi o kategoriích. Podobně jako v keeperu by bylo na místě se rozloučit s L a SV a nahradit je něčím, co dává větší smysl.

_________________
Exercise excrutiating patience.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Československá Fantasy MLB 2022 - Souhrn výsledků
PříspěvekNapsal: úterý 11. říjen 22, 12:23 
Offline
V lineupu MLB
V lineupu MLB
Uživatelský avatar

Registrován: 20. 6. 2010
Příspěvky: 712
Bydliště: Plzeň
Oblíbený tým: Texas Rangers
Ranger píše:
Já jen musím zopakovat: na tie-breaker v pořadí po základní části nemají vzájemné zápasy vůbec žádný vliv. Tie-breaker je jedinej a je to lepší výsledek v poslednímu weeku, potom v předposledním weeku atd.

Tie-breaker pro playoff bychom měli podle mě určitě změnit na lepší nasazení, aby byla aspoň trochu oceněná dlouhodobá výkonnost. Zkoušel jsem to navrhovat před sezónou 2017 a neprošlo to. Kdyby byl zájem, můžeme to po 6 letech zkusit znovu.

Hlavně by ale bylo potřeba otevřít diskusi o kategoriích. Podobně jako v keeperu by bylo na místě se rozloučit s L a SV a nahradit je něčím, co dává větší smysl.



souhlasím, udělat hlasování i tady o kategoriích plus ten tie-breaker


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Československá Fantasy MLB 2022 - Souhrn výsledků
PříspěvekNapsal: úterý 11. říjen 22, 12:45 
Offline
Junior
Junior
Uživatelský avatar

Registrován: 3. 2. 2013
Příspěvky: 95
Bydliště: Bratislava
Oblíbený tým: Los Angeles Dodgers
Poprosím Vás o odpoveď (len pre moje info), lebo som sa už v tom začal trochu strácať... :-)
V mojom terajšom prípade, keď sa mi podarilo vyhrať Keepers Ligu a to remízou 6:6 vo finále,
tak som to nakoniec vyhral na základe posledného lepšieho zápasu v základnej časti?
(lebo ja som si myslel, že to bolo práve na základe vzájomných zápasov zo základnej časti s druhým finalistom)

Vopred ďakujem za odpoveď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Československá Fantasy MLB 2022 - Souhrn výsledků
PříspěvekNapsal: úterý 11. říjen 22, 13:24 
Offline
Veterán
Veterán
Uživatelský avatar

Registrován: 20. 6. 2010
Příspěvky: 2946
Bydliště: Česko
Oblíbený tým: Houston Astros
Rastes píše:
Poprosím Vás o odpoveď (len pre moje info), lebo som sa už v tom začal trochu strácať... :-)
V mojom terajšom prípade, keď sa mi podarilo vyhrať Keepers Ligu a to remízou 6:6 vo finále,
tak som to nakoniec vyhral na základe posledného lepšieho zápasu v základnej časti?
(lebo ja som si myslel, že to bolo práve na základe vzájomných zápasov zo základnej časti s druhým finalistom)

Vopred ďakujem za odpoveď.


Vyhrál jsi to na základě lepších vzájemných zápasů proti Mikymu, protože to je nastavený tie-breaker pro playoff.

Tie-breaker pro pořadí v základní části je jiný, jak jsem vysvětlil výše, nemá se vzájemnými zápasy co dělat a nedá se změnit.

_________________
Exercise excrutiating patience.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Československá Fantasy MLB 2022 - Souhrn výsledků
PříspěvekNapsal: středa 12. říjen 22, 00:53 
Offline
Junior
Junior

Registrován: 24. 2. 2011
Příspěvky: 77
Oblíbený tým: Boston Red Sox
Ten tiebreaker si sice odhlasovat můžeme, ale mám trochu pocit, že Yahoo má v tomto právo veta a není to neomezeně editovatelné. Nebo se pletu a lze tam pokaždé nastavit cokoliv?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Československá Fantasy MLB 2022 - Souhrn výsledků
PříspěvekNapsal: středa 12. říjen 22, 08:57 
Offline
Veterán
Veterán
Uživatelský avatar

Registrován: 20. 6. 2010
Příspěvky: 2946
Bydliště: Česko
Oblíbený tým: Houston Astros
Base píše:
Ten tiebreaker si sice odhlasovat můžeme, ale mám trochu pocit, že Yahoo má v tomto právo veta a není to neomezeně editovatelné. Nebo se pletu a lze tam pokaždé nastavit cokoliv?


Pro základní část to vůbec nejde změnit, s tím nic nenaděláme.

Pro playoff jsou dvě možnosti:
- Higher seed wins (umístění po základní části)
- Best regular season record vs opponent wins

_________________
Exercise excrutiating patience.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz