Právě je úterý 04. červen 24, 09:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zážitky z MLB
PříspěvekNapsal: čtvrtek 24. září 15, 12:20 
Offline
Dorostenec
Dorostenec

Registrován: 21. 9. 2010
Příspěvky: 17
Oblíbený tým: Colorado Rockies
Ahojte kluci. Tak se mi poštěstilo a podruhé jsem se podíval do USA a podruhé měl příležitost zajít na pár zápasů (poprvé to bylo v roce 2009).

Tím nechcu říct, že se tu nějak chci vychloubat :) ale je tady nějaký prostor na to, abych se s Váma, co jste na MLB nikdy na stadion neměli šanci zajít, podělil o zážitky, pocity, zkušenosti...

Upřímně, nechce se mi tvořit celý článek nebo vypisovat každý detail z každého zápasu, takže to tak trochu nechám na Vás. Hoďte mi sem jakékoliv otázky, co byste se meli zájem poptat, dozvědět :)

Celkem jsem viděl 5 zápasů:
Twins 0 @ Astros 8 (4. září)
Twins 3 @ Astros 2 (5. září)
Dodgers 9 @ D'backs 5 (12. září)
Rockies 1 @ Dodgers 4 (14. září)
D'backs 6 @ Giants 0 (19. září)

Tím, že už je to moje druhá návštěva MLB, jsem na zápasy nechodil jako mladý nadšený blázen a nežral každý detail :D ale snažil jsem se spíše věnovat hře samotné. Na druhou stranu, párkrát jsem seděl vedle člověka, co totálně neznal pravidla a měl spoustu práce s neustálým vysvětlováním :D

Z pohledu útoku byl asi nejhezčí zápas Dodgerů v Arizoně, kdy jsme navíc seděli kousek od bazénku a Dodgers tam do těch míst poměrně pálili.

Z pohledu nadhozu byl fajn zápas Rockies v LA, kdy aj Jon Gray (v těžkém matchupu proti Kershawovi) hazel dlouho úplně s přehledem... a bylo mi ho hrozně moc líto, kdy ve 4.2 za stavu 1-1 mu při návštěvě moundu zřejmě řekli něco ve stylu 'máš rozehraný perfektní zápas, udělej ten jeden out a od příští směny dáme relievra'... a on pak prvním nadhozem povolil hit a přišel o to vyrovnané skóre...

Dobrý zápas pak házel aj Corbin, který vymazal Giants... doufal jsem, že oni pak ještě začnou pálit a zdramatizujou to, ale celý zápas byli na pálce totálně špatní.

Jednu směnu si zaházel aj Matt Cain... byl jsem rád, že chvilku háže. Stejně bylo fajn vidět aj třeba Ervina Santanu v Houstonu.

Na pálce jsem pak rád viděl třeba Adriana Gonzalese... ten se nechal párkrát vystrikovat, což jsem si říkal, že je škoda... ale nakonec v tom zápase s Coloradem to byl zase on, kdo udělal rozhodující RBI. V Arizoně taky kousek od nás přistál jeho HR :)

Co se mi taky líbilo, bylo nadšení fans Dodgers z Corey Seagera, je vidět, že si ho hned hrozně oblíbili a jsou do něj docela zbláznění :)

Tak lidi pokud se chcete na cokoliv zeptat, rád se o cokoliv podělím!


Přílohy:
DSC_0912.JPG
DSC_0912.JPG [ 206.14 KiB | Zobrazeno 1641 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zážitky z MLB
PříspěvekNapsal: pátek 25. září 15, 15:53 
Offline
Veterán
Veterán
Uživatelský avatar

Registrován: 20. 6. 2010
Příspěvky: 2946
Bydliště: Česko
Oblíbený tým: Houston Astros
:thumbright:

Jestli máš nějaký album fotek ze stadionů, tak dej odkaz ;)

Není mi ale jasný, jak jsi s tolika zkušenostma mohl sestoupit z A-League :E

_________________
Exercise excrutiating patience.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zážitky z MLB
PříspěvekNapsal: sobota 26. září 15, 16:04 
Offline
Hvězda AAA
Hvězda AAA
Uživatelský avatar

Registrován: 8. 11. 2010
Příspěvky: 258
Bydliště: Praha
Oblíbený tým: Boston Red Sox
-probihaji nejake kontroly pri vstupu na stadion?

-kde sis kupoval vstupne a pokud na miste, tak jak funguje vyber konkretniho mista? Jde platit kartou?

-prekvapilo te nejake jidlo? A kde ti nejvice chutnalo a co konkretne?

a dal uz nevim :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zážitky z MLB
PříspěvekNapsal: neděle 27. září 15, 18:19 
Offline
Dorostenec
Dorostenec

Registrován: 21. 9. 2010
Příspěvky: 17
Oblíbený tým: Colorado Rockies
Ranger píše:
:thumbright:

Jestli máš nějaký album fotek ze stadionů, tak dej odkaz ;)

Není mi ale jasný, jak jsi s tolika zkušenostma mohl sestoupit z A-League :E



Noo fotky teprv dávám do kupy a bude nějakou chvíli trvat dát to od víc lidí dohromady, ale pokusím se z toho cosik udělat!

Ta fantasy :D to je smutnej příběh :D zkušenosti člověk má... ale tím, že jsem vlastně skončil výšku a začal naplno pracovat a věnovat se milionu dalších věcí... udělalo to svoje. Neříkám, že jsem se tomu vůbec nevěnoval... ale ty znalosti už nejsou, jak bývaly - někdo to tu zmiňoval před sezónou (Chazy?): člověk má nějaké vědomosti, ale když se tomu už nevěnuje naplno jako dřív, tak mu ujíždí vlak... Ale končit se nechystám, zamakám a příští rok jdu v B na play-off :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zážitky z MLB
PříspěvekNapsal: neděle 27. září 15, 18:36 
Offline
Dorostenec
Dorostenec

Registrován: 21. 9. 2010
Příspěvky: 17
Oblíbený tým: Colorado Rockies
Blackhawk píše:
-probihaji nejake kontroly pri vstupu na stadion?

-kde sis kupoval vstupne a pokud na miste, tak jak funguje vyber konkretniho mista? Jde platit kartou?

-prekvapilo te nejake jidlo? A kde ti nejvice chutnalo a co konkretne?

a dal uz nevim :D


Díky moc za dotazy :)

- kontroly při vstupu na stadion jsou - jako všude v USA, kde se srotí víc lidí... Často se lajny rozdělí na dvě - lidi se zavazadlem a bez. Zavazadlo + telefon necháte kontrolorovi, ten na toho mrkne ve chvíli, kdy procházíte rámem... bylo to vždy celkem bez problémů a rychlé. Ale ta kontrola i tak udělá svoje, takže vždycky doporučuju jít s velkým časovým předstihem (parkování + lístky pokud nemáte + ta kontrola + čas, než dojdete na místo - někdy se člověk taky hodně našlape, když je to daleko)

- vstupné jsem vždy koupil na místě, ale
v Houstonu jsou automaty před stadionem - výběr v pohodě, ale českou kartu to nevzalo, takže jsme museli na pokladnu
pokud platíte kartou, vždy vyžadují aj ID (pas, řidičák) a podpis... (my jsme měli na větší útraty jednu kreditku pro celou bandu a vedli si přesné záznamy, jenže když jsem šel na baseball sám, neuspěl bych s ní, takže jsem si druhý den bral cash)
v Arizoně i přesto, že jsem se před zápasem díval, že je místa dost, mi pokladní nabízela jen nějaké nejvzdálenější sektory :( už jsem si říkal, že je pokaženej den... ale náhodou šla okolo fanynka Dodgers s kočárkem a nabídla mi 2 tikety, že ji dva kamarádi nepřišli... seděli jsme kousek od bazénu a skoro mohli chytat HR's...
V Dodgers a Friscu jsme zas kupovali u pokladny. Výběr probíhá vpoho, já jsem úplně nevěděl, co mám říkat... něco ve stylu... nejsem milionář, ale chtěl bych fakt dobře vidět :D Čili jsem začínal tím, že bych chtěl sedět na straně za domácí metou a zaplatit kolem 30 dolarů :D a ta taktika docela dobře fungovala.

Ještě k tomu kupování na místě... maj docela dost pokladen a Amíci jsou zvyklí kupovat vše elektronicky, takže nějaké obrovské řady nebyly... ale samozřejmě nikdy nejít na poslední chvíli a kupovat tiket tam...

Hele kdokoliv půjdete na baseball... při výběru tiketů dbejte na slunko. V Arizoně mi přesto, že je zavřená střecha, svítilo do xichtu snad 3 směny, na Giants jsme seděli ve výhni a proti slunku celý zápas (sobotní v 1 PM)!!! Přitom druhá půlka stadionu zaplněná jak cyp a všichni vpoho ve stínku. Doteďka jsem z toho nemocnej, protože to byla fakt výheň :(

- jídlo: na stadionu jsem si nic moc nedával, chodíval jsem v podstatě najezený... a ty ceny člověka vždycky odrazujou, fakt za to dostanete neadekvátně málo. Piva kolem 10 dolarů, jídla jsou možná malinko výhodnější... ale fakt na prd. Nejlepší jsem měl stejně nějaké nachos tehdy 2009 v Coloradu snad... Na druhou stranu je třeba říct, že stánků je milion, výběr většinou obrovskej, řady nejsou obrovské... a člověk může i na chodbě koukat na zápas v telce...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zážitky z MLB
PříspěvekNapsal: středa 30. září 15, 14:30 
Offline
Hvězda AAA
Hvězda AAA
Uživatelský avatar

Registrován: 28. 6. 2010
Příspěvky: 201
Bydliště: Slaný
Oblíbený tým: Kansas City Royals
paráda, to mě jen utvrzuje v tom, že do tý AMeriky na ten baseball zase tolik nemusím :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zážitky z MLB
PříspěvekNapsal: úterý 06. říjen 15, 07:27 
Offline
V lineupu MLB
V lineupu MLB

Registrován: 23. 6. 2010
Příspěvky: 542
Bydliště: Brno
Oblíbený tým: Baltimore Orioles
Super. Bezvadné postřehy, moc díky.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz