Právě je středa 05. červen 24, 02:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Divize a nebo jen konference?
PříspěvekNapsal: čtvrtek 01. srpen 13, 23:49 
Offline
Stálý hráč
Stálý hráč
Uživatelský avatar

Registrován: 20. 6. 2010
Příspěvky: 1007
Bydliště: Praha
Oblíbený tým: Detroit Tigers
Mně se ten systém líbí. Doufám, že se už nic měnit zásadně nebude, hlavně žádný kraviny s DH v celý MLB, rozšiřování PO naúkor základní části. Jenom bych vyměnil Brewers a Astros. Ale nějak už jsem si zvyk na tu interligu po celej rok. Jestli je něco nespravedlivý, tak je to právě interliga a ne systém divizí.

---

R.I.P. ESPN America :cry:

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divize a nebo jen konference?
PříspěvekNapsal: pátek 02. srpen 13, 08:09 
Offline
Hráč na draftu
Hráč na draftu
Uživatelský avatar

Registrován: 28. 4. 2013
Příspěvky: 45
Oblíbený tým: Boston Red Sox
Jasný. Nejhorší je však ta narvaná divize Red Sox, Rays, Orioles a Yankees. Nejhorší je to pro tyhle fanoušky :D :-(

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divize a nebo jen konference?
PříspěvekNapsal: pátek 02. srpen 13, 10:20 
Offline
Hvězda AAA
Hvězda AAA
Uživatelský avatar

Registrován: 10. 2. 2011
Příspěvky: 222
Bydliště: Brno
Oblíbený tým: Minnesota Twins
Myslíš nejhorší pro fanoušky v Kanadě, ne? :)


Cavare píše:
Jasný. Nejhorší je však ta narvaná divize Red Sox, Rays, Orioles a Yankees. Nejhorší je to pro tyhle fanoušky :D :-(

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divize a nebo jen konference?
PříspěvekNapsal: pátek 02. srpen 13, 12:15 
Offline
Veterán
Veterán
Uživatelský avatar

Registrován: 20. 6. 2010
Příspěvky: 2946
Bydliště: Česko
Oblíbený tým: Houston Astros
Ono ale nic netrvá věčně a i v týhle divizi může uspět kdokoliv. Baltimore se po strašně dlouhý době, kdy byl odpadem ligy, loni dostal do playoff. Tampa v posledních letech do playoff postupovala taky. Toronto sice čeká dlouho a ani papírově brutální posílení před letošní sezónou (ve stylu loňského Miami) nepomohlo, ale jednou to určitě taky přijde (nesmíme zapomenout, že v roce 92 a 93 Jays vyhráli Světovou sérii).

Je potřeba se na to dívat taky z toho úhlu, že týmy v AL East mají hodně zápasů z kategorie těch nejatraktivnějších. Díky tomu o ně může být větší zájem -> víc peněz -> lepší hráči -> kvalitnější tým a kolečko pokračuje. Tím netvrdím, že to je záruka úspěchu v playoff, to ani náhodou (2 z posledních 3 titulů pro Giants z nejslabší divize a bez pálky mluví proti tomu), ale jen to, že není dobrý se v uvažování zastavit hned u toho, co je viditelný na první pohled ;)

_________________
Exercise excrutiating patience.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divize a nebo jen konference?
PříspěvekNapsal: pátek 02. srpen 13, 15:45 
Offline
Stálý hráč
Stálý hráč
Uživatelský avatar

Registrován: 20. 6. 2010
Příspěvky: 1007
Bydliště: Praha
Oblíbený tým: Detroit Tigers
Nemyslím si, že je to pro ně nejhorší, naopak oni zažijou během sezony nejvíc vzrušení, napětí a zábavy, těch správnejch emocí. Vyhrát jejich divizi znamená automaticky úspěšnou sezonu (i když to na druhou stranu všude) a ani pak nemusí mrzet neúspěch v PO.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divize a nebo jen konference?
PříspěvekNapsal: pátek 02. srpen 13, 16:09 
Offline
Hráč na draftu
Hráč na draftu
Uživatelský avatar

Registrován: 28. 4. 2013
Příspěvky: 45
Oblíbený tým: Boston Red Sox
já jsem to myslel tak, že nejhorší co se týče postupových ambicích :D jinak atraktivita je nejvyšší :-) letos se mi Baltimore hodně líbí a přál bych mu postup, přestože prvotní jsou Red Sox :-)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divize a nebo jen konference?
PříspěvekNapsal: neděle 04. srpen 13, 11:45 
Offline
Hvězda AAA
Hvězda AAA
Uživatelský avatar

Registrován: 8. 11. 2010
Příspěvky: 258
Bydliště: Praha
Oblíbený tým: Boston Red Sox
Cavare píše:
já jsem to myslel tak, že nejhorší co se týče postupových ambicích :D jinak atraktivita je nejvyšší :-) letos se mi Baltimore hodně líbí a přál bych mu postup, přestože prvotní jsou Red Sox :-)


omg jak muzes prat nekomu z nasi divize? :scratch:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divize a nebo jen konference?
PříspěvekNapsal: pondělí 05. srpen 13, 11:01 
Offline
Hráč na draftu
Hráč na draftu
Uživatelský avatar

Registrován: 4. 6. 2012
Příspěvky: 41
Oblíbený tým: Colorado Rockies
Ranger píše:

Kouzlo baseballu je ve dlouhodobé základní části, kde se hraje skoro denně a je 162 zápasů, na kterých pochopitelně musí záležet víc než na polovičních základních částech v jiných sportech (o šaškárně jménem americký fotbal nemluvě :E ). Systém dvou lig (dokonce s jinými pravidly) a divizí není spravedlivý, AL East je tradičně nejsilnější, ale všichni to berou tak, že to tak má být.


Dokonce s jinými pravidly? V čem se třeba liší?

Když už se tu mluví o nespravedlnosti, jakým způsobem se losují zápasy?
Chápu, že nejvíc zápasů má daný tým proti ostatním ve své divizi, popř. ve své konferenci, ale myslím, že nakonec by měl hrát každý s každým. Proč se tedy nehraje všemi týmy z té druhé konference, ale jen s některými? Např. Rockies letos hrajou 4x s Red Sox, 3x s Tampou, 3x se žluvama, 3x s Yankees, 4x s Blue Jays a 4x s Astronautama. Proč třeba nepřijede Seattle nebo se Rockies nevydají do Texasu apod.?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divize a nebo jen konference?
PříspěvekNapsal: pondělí 05. srpen 13, 14:32 
Offline
Hráč na draftu
Hráč na draftu
Uživatelský avatar

Registrován: 28. 4. 2013
Příspěvky: 45
Oblíbený tým: Boston Red Sox
Blackhawk píše:
Cavare píše:
já jsem to myslel tak, že nejhorší co se týče postupových ambicích :D jinak atraktivita je nejvyšší :-) letos se mi Baltimore hodně líbí a přál bych mu postup, přestože prvotní jsou Red Sox :-)


omg jak muzes prat nekomu z nasi divize? :scratch:


Asi je to možná pro tebe a ostatní fanoušky divný, ale Baltimore mi je sympatickej. Ať je týhle divize nebo v jiný, na tom nesejde. Nechci si hrát na zakořeněnýho fanouška, mám hrát hru. Jsem z ČR, nejsem žádnej Bostonskej hooligan nebo podobně, co by nemohl usnout, když soupeř z Divize porazí Red Sox.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Divize a nebo jen konference?
PříspěvekNapsal: pondělí 05. srpen 13, 22:49 
Offline
Veterán
Veterán
Uživatelský avatar

Registrován: 20. 6. 2010
Příspěvky: 2946
Bydliště: Česko
Oblíbený tým: Houston Astros
ouninpohja píše:
Ranger píše:

Kouzlo baseballu je ve dlouhodobé základní části, kde se hraje skoro denně a je 162 zápasů, na kterých pochopitelně musí záležet víc než na polovičních základních částech v jiných sportech (o šaškárně jménem americký fotbal nemluvě :E ). Systém dvou lig (dokonce s jinými pravidly) a divizí není spravedlivý, AL East je tradičně nejsilnější, ale všichni to berou tak, že to tak má být.


Dokonce s jinými pravidly? V čem se třeba liší?

Když už se tu mluví o nespravedlnosti, jakým způsobem se losují zápasy?
Chápu, že nejvíc zápasů má daný tým proti ostatním ve své divizi, popř. ve své konferenci, ale myslím, že nakonec by měl hrát každý s každým. Proč se tedy nehraje všemi týmy z té druhé konference, ale jen s některými? Např. Rockies letos hrajou 4x s Red Sox, 3x s Tampou, 3x se žluvama, 3x s Yankees, 4x s Blue Jays a 4x s Astronautama. Proč třeba nepřijede Seattle nebo se Rockies nevydají do Texasu apod.?


V Národní lize chodí na pálku všichni polaři včetně nadhazovače. V Americké místo něj chodí DH a proto se tam nehraje pravý baseball, ale jenom jakási jeho umělohmotná odnož :)

Původně týmy hrály všechny zápasy jen v rámci svojí ligy a k jedinému střetnutí obou docházelo při utkáních hvězd a světových sériích. To byla zhruba 90letá tradice. Někdy od 90. let se začaly zavádět interligové zápasy. Uznávám, že v malé míře je to fajn, a byla by škoda nemít vůbec střetnutí Dodgers s Angels nebo Yankees s Mets. Ale jinak to prostě do baseballu nepatří. Do loňska měla interliga vymezené asi 2-3 týdny v roce. Letos poprvé se hraje interliga po celou sezónu a myslím, že všichni, kdo baseball sledujeme delší dobu, z toho máme vesměs negativní pocity.

BTW podržel bych se označení Americká liga a Národní liga a mluvil bych kdyžtak o ligách, protože to opravdu nejsou konference ;)

_________________
Exercise excrutiating patience.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz