Toronto Blue Jays jsou favorité AL EASTPreview 2016: AL East
(3. 4. 2016, 14:57:07, přečteno 1876×)

Divize AL East byla dlouhou dobu považována za nejkvalitnější v MLB a vítěz této divize končil většinou ve Světové sérii (i když pouze prostřednictvím NYY a Bostonu). V posledních 2 až 3 letech však tyto dva týmy dostihlo prokletí neustálého přeplácení volných agentů, a tak se otevřela cesta i pro ostatní účastníky této divize. V roce 2014 překvapili výborným výkonem Orioles (96W - 66L) a vloni podceňovaní Blue Jays (93W - 69L), hlavně díky drtivé druhé půlce sezony.


AL EAST
(aktuální kurzy na vítězství v divizi podle pinnacle.com)

Toronto Blue Jays 2.74
Boston Red Sox 2.93
New York Yankees 4.73
Tampa Bay Rays 8.74
Baltimore Orioles 13.15

Jose Bautista

Jako obhájce divizního vítězství zůstávají Blue Jays favoritem AL EAST i letos. Nejvíce skórující ofenzíva v MLB (5,5 R/G) může navíc ještě těžit z celého roku T.Tulowitzkiho, který po loňském přestupu z Colorada je již plně sehrán se spoluhráči. Klíčové odchody v offseason byli SP David Price a OF Ben Revere. Ztráta Price v rotaci bude zřejmě jediným problémem Toronta, jelikož mimo M.Stromana ostatní členové rotace se řadí k průměru. Mladý A. Sanchez konvertovaný z penu, zřejmě nebude moci házet víc než 150 směn, a tak ostatní starty v rotaci připadnou na J.A.Happa, R.A.Dickeyho a M.Estradu.

V bullpenu překvapilo jmenování closera R.Osuny, kdy se předpokládalo, že tento job připadne nové akvizici D.Storenovi. O comeback se pokouší i dříve kvalitní SP Gavin Floyd , který získal po výborném springu místu v penu. Floyd bojoval od konce roku 2012 s operacemi lokte a ramene. Akvizice minulých let se však podepsaly na stavu farmářských týmů, kde jediným skutečným talentem zůstává A.Alford (jediný hráč žebříčku BA - 25. místo).
Payroll na sezonu 2016 je ve výši $140,070,827 - což je 13. nejvyšší v MLB.

Boston Red Sox po dvou špatných předchozích letech (71 a 78 výher v 2014 a 2015) opět navýšili payroll významnými akvizicemi v podobě esa rotace D.Price (7 letý kontrakt na 217 milionu dolarů), dále výměnou elitního closera C.Kimbrela ze San Diega a podepsáním výborného OF Ch.Younga. Akvizice šly již na vrub nového GM Dave Dombrovskiho, který přešel k Red Sox z Detroitu. Dombrowski zaznamenal od roku 2011-14 z Tigers čtyři 1. místa v divizi AL Central.

David Price v dresu Red Sox

V ofenzívě Red Sox vyměnili podstatným způsobem několik klíčových pozic. Hanley Ramirez (největší akvizice roku 2015) přechází z LF na místo 1B, a reporty o jeho defenzivě jsou více než slušné. Další velká akvizice loňského roku P.Sandoval po neúspěšném boji s problémy z nadváhou ztratil místo 3B, které získal po loňském slušném závěru a výborném springu mladý hráč Travis Shaw. Místo v LF bude namísto dalšího vysoce placeného Kubánce R.Castilla okupovat B.Holt společně Ch.Youngem. Společně s A.Craigem ($9 mil), který hraje na farmě, mají Red Sox vázáno cca $50 milionu dolarů na hráče, kteří nebudou nastupovat v základní sestavě což je neslavný rekord MLB.

Ne všechno je však v ofenzivě tak špatné. Na druhé straně spektra je vidět nově vycházející superstar Mookie Betts (RF), který by již tento rok v celkových statistikách mohl patřit do top 10. X.Bogaerts a J.Bradley jr. po rozpačitém roku 2014 zaznamenali vloni výborný pokrok jak v ofenzivních statistikách, tak hlavně v defenzivě, což je pro Red Sox důležité hlavně z hlediska pozice na kterých hrají (SS a CF). Jeden z nejoblíbenějších hráčů MLB a historie Red Sox David Ortiz oznámil, že letošní rok bude pro něj posledním v kariéře a pokud zopakuje loňský druhý půlrok, završí skvělou kariéru a bude mít našlápnuto do HOF.

Rotace získala eso v podobě Price, ovšem otazníky jsou podobné jako u Blue Jays. E.Rodriguez jako mladík i díky zranění bude moci odházet pouze omezený počet směn a ostatní 3 členové C.Bucholz, J.Kelly a D.Porcello měli v posledních letech obrovské výkyvy výkonosti. I přes trejd Kimbrela do SD za 4 prospecty zůstávají Red Sox jako jeden z nejlepších týmů, co se talentů na farmě týká. Yoan Moncada, Rafael Devers, Andrew Benintendi, Anderson Espinoza jsou všichni top 25 talenti a již za 2-3 roky můžou hrát důležitou úlohu v MLB.
Payroll na sezonu 2016 je ve výši $199,864,178 - což je 3. nejvyšší v MLB.

Chris Archer

Tampa Bay Rays po průměrných 2 sezonách (77 a 80 výher v 2014 a 2015) jdou do sezony jako vždy omezeni minimálním rozpočtem, který opět limituje vyhlídky na play off. Z hlediska ofenzívy se povedl trejd C.Dickersona z Rockies, který i po zdravotních problémech s patou v loňském roce platí pořád za hráče z mimořádně silnou pálkou. Evan Longoria zůstává pořád jeden z nejlepších 3B v AL, ale teď už je to více na úkor slabší pálky a jeho excelentní defenzivy. Defensíva Tampy bude také klíčem k potenciálnímu boji o playoff. Vyčnívá hlavně K.Kiermaier v OF, který měl v roce 2015 historicky nejlepší sezonu co se obrany týká (zachránil o 65 met více oproti průměrnému CF)

Rotace je velice solidní, s výborným triem Ch.Archer. J.Odorizzi a D.Smyly. M.Moore po TJ surgery, která jej donutila vynechat rok 2014, se vloni trápil a doufá, že se vrátí do formy před zraněním. Na farmě čeká Blake Snell, Minor League Pitcher roku 2015, který bude povolán zřejmě v průběhu května a pak by mohl zkompletovat nejlepší rotaci AL East. Na farmě zůstane letos také trio výborných SP a jejich nejlepších prospectů - Brent Honeywell, Taylor Guerrieri a Jacob Faria.
Payroll na sezonu 2016 je ve výši $65,786,991 - což je předposlední 29. místo v MLB.

Baltimore Orioles

Baltimore Orioles se po účasti v playoff 2012 a 2014 propadli z 95 na 81 výher a na vině byla hlavně rotace týmu, která spadla z 3.61 ERA na 4.53 ERA a ztratila celkem 17 výher. Bohužel doplnění týmu o Y.Gallarda mnoho nepomůže a to, že rotace SP bude jedna z nejslabších v AL, je již zřejmé. Naopak bullpen je jeden z nejlepších v MLB a trio Givens, O´Day a closer Britton by mělo zase znamenat bezproblémové zavíraní těsných konců utkání.

Defenzíva týmu je také vynikající, pouze Trumbo v RF je pod průměrem, ale ostatní hráči i díky koncepci, kterou do týmu vnesl trenér Showalter, patří k výborným obráncům. Ofenzíva týmu společně v kombinaci s domácím stadionem Camden Yards bude založena opět převážně na HR, kdy jen za poslední 3 roky Orioles odpálili neuvěřitelných 640 HR - top v MLB (doma i venku). Příchod M.Trumba i P.Alvareze tomu jen pomohou. Po dlouhých problémech se zraněním se do hlavního týmu musí vrátit i bývalá hvězda draftu 2011 Dylan Bundy. Jeho innings však budou po problémech s ramenem limitovány, takže letošní rok jej čeká zřejmě pouze bullpen.
Payroll na sezonu 2016 je ve výši $148,453,713 - což je 10. nejvyšší v MLB.

Alex Rodriguez z NY Yankees

New York Yankees se po 2 letech bez playoff vloni dostali opět do vyřazovacích bojů díky zisku Wild Card a letos doufají v zopakování nedávné historie. Rotace zůstává solidní díky čtveřici Tanaka, Pineda, Severino a Eovaldi, kterou doplní stárnoucí a již neefektivní Sabathia. Bullpen, který byl vloni vynikající, ještě posílil příchodem nového closera Aroldise Chapmana, který však dostal 30 zápasový distanc a na začátku sezony tedy týmu nepomůže. V jeho absenci by mohl místo closera zaujmout vynikající A.Miller, který však pár dnů před začátkem sezony dostal míčkem do zápěstí, které má tak zlomené. Tolerance bolesti ukáže zda tedy do sezony jako closer nastoupí či nikoliv. Pokud tomu tak nebude, tak dalším na řadě je možná jejich nejlepší RP Betances, který se stal vloni prvním RP nadhazovačem v historii Yankees, jenž zaznamenal back to back 100 K´s v sezonách po sobě jdoucích.

Ofenzíva je přehled pozůstatku akvizic volných agentů a jejich monster kontraktů. Prakticky všichni hráči základní sestavy mají vysoko přes 30 let, jedinou výjimku tvoří akvizice Starlina Castra z Cubs (26 let) který doufá v návrat na výsluní pozice SS. Aaron Judge (OF) a Greg Bird (1B) by již v roce 2017 měli vnést novou a mladší krev do lineupu Yankees.
Payroll na sezonu 2016 je ve výši $227,344,649 - což je 2. nejvyšší v MLB a top v AL.


Průměrná známka: 1.00 (7 hodnocení)
Známkovat článek: 1 - výborný / 2 - chvalitebný / 3 - dobrý / 4 - dostatečný / 5 - nedostatečný

Komentáře (1) | Autor: jirka11 | Kategorie: Aktuality | Baltimore Orioles Boston Red Sox New York Yankees Tampa Bay Rays Toronto Blue Jays | Sdílet

©2010-2024 - Redakce