Shaun MarcumPřesuny nadhazovačů: Harang, Correia a Marcum mají nová angažmá
(8. 12. 2010, 15:52:16, přečteno 1880×)

Nový manažer Blue Jays i nadále pokračuje prostřednictvím generálního manažera Anthopoulose ve velkých změnách. Nyní se jediný kanadský klub v MLB rozhodl pustit kvalitního nadhazovače Shauna Marcuma výměnou za talentovaného mladíka. Naopak Bucs posilují již pro příští sezonu – náhradou za Zacha Dukea by se měl stát Kevin Correia. Angažmá se dočkal také Aaron Harang, kterého si vybrali Padres.

Harang se vrací domů

Aaron Harang má za sebou nesmírně dlouhé angažmá v jednom týmu. Za Reds nastupoval od roku 2003 a prakticky neopustil místo v rotaci. Hlavně první čtyři roky jeho angažmá se vyvedly náramně. Harang jen v jedné sezoně měl více proher než výher, v sezoně 2007 si připsal dokonce bilanci 16 výher a 6 proher s dobrou ERA 3.74 a vynikající statistikou 218 strikeoutů. Poté však Haranga začala pronásledovat zranění, což vyústilo v dramatický pokles formy. Poslední tři sezony si ani jednou nepřipsal více než 6 výher. V roce 2008 měl dokonce 18 proher, a i když se pokoušel kariéru opět nastartovat, Reds s ním ztratili trpělivost.

Poprvé po dlouhých sedmi letech tak musel Harang řešit otázku budoucnosti. Podle všeho dostal několik nabídek, ale nakonec neodolal vábení domova. Harang je totiž rodákem ze San Diega a neváhal tak dlouho. „Bylo zde pár lukrativnějších nabídek, ale promluvil jsem si o tom se ženou a dospěli jsme k závěru, že bude ideální vrátit se domů. Mám již čtyřleté dítě a během pár týdnů očekáváme narození dvojčat. Mám opravdu skvělý pocit z toho, že se v této době mohu vrátit tam, kde jsem vyrůstal,“ vysvětluje své rozhodnutí Harang.

„PETCO je také jedním ze stadionů, který nadhazovači doopravdy preferují. Také se těším na spolupráci s manažerem Budem Blackem. Myslím, že byl vhodný čas na změnu,“ zakončil své prohlášení Harang, který musel značně slevit ze svých požadavků. V poslední sezoně za Reds obdržel 12,5 miliónů dolarů, zatímco Padres mu vyplatí pouhých 3,5 miliónů. V případě zájmu má klub opci na roční prodloužení v hodnotě 5 miliónů. Padres tím však na trhu nekončí, hodlají ulovit také šestadvacetiletého Dustina Moseleyho. Ten byl ještě před nedávnem hráčem Yankees, ale nedočkal se prodloužení smlouvy. Padres s ním chtějí podepsat jednoletý kontrakt a nepředpokládá se, že by něco mělo podpisu zabránit.

Correia podepsal s Bucks, měl by nahradit Dukea

Pirates mají několik postů, které je nutné okamžitě posílit. Rotace patří nepochybně mezi ně. Zatím se počítá pouze s Paulem Maholmem, Rossem Ohlendorfem a Jamesem McDonaldem. Již se objevilo několik zpráv o tom, že klub je nesmírně blízko podpisu se Scottem Olsenem, který tak opustí Nationals. Jisté však je, že do klubu míří Kevin Correia. Ten opouští Padres, kde jej nahradí právě Aaron Harang. Correia si loni připsal vyrovnanou bilanci desíti výher a desíti proher, klub přesto nepřesvědčil.

Correia však může být San Diegu nadmíru vděčný. Od roku 2003 hrál za Giants a ani jednou nestartoval ve více jak 20 zápasech v sezoně. Využívaný byl tak hlavně v bullpenu a nikdy pořádně nepřesvědčil. Naopak Bud Black v Correiu vložil důvěru a ten potvrdil, že má kvalitu na to, aby byl členem rotace MLB. To zaznamenali Bucks a nabídli mu dvouletý kontrakt. Correia by si tak měl přijít na přibližně 8 miliónů dolarů.

Díky tomu si pravoruký nadhazovač polepší oproti 3,6 miliónům dolarům v loňském roce a navíc má jistotu, že bude nastupovat v rotaci. Sám vyjádřil ohromné nadšení, že má možnost i nadále startovat v MLB. Pro Pirates navíc nepřináší žádné riziko, byl vyhodnocen jako hráč Třídy B a Padres tak získají pouze místo v doplňkové části draftu. Bucs tedy nemusí odevzdat žádné místo v prvním kole draftu a mohou se těšit na zisk velkých talentů.

Alex Anthopoulos pustil Marcuma, vyměnil jej za talentovaného Bretta Lawrieho

Nový generální manažer Toronta plní svou funkci teprve jeden rok, přesto však už významně ovlivnil vývoj klubu. Okamžitě po svém vstupu na scénu musel řešit tzv. „The Doc Deal“, tedy jednu z největších a nejvýznamnějších výměn v historii klubu. Bylo jasné, že Roy Halladay Toronto opustí, na Anthopoulosovi bylo, aby na přestupu vydělal. Nakonec se spokojil s několika talentovanými hráči, mezi kterými figuruje například Kyle Drabek, jenž dává klubu velkou naději do budoucna. I díky němu nyní mohl pustit Shauna Marcuma k Brewers.

Výměnou za Marcuma klub získá nesmírně talentovaného druhého metaře Bretta Lawrieho, kterého si v prvním kole draftu 2008 vybrali Brewers. Jeho zisk loni označil Anthopoulos za jeden ze svých cílů – tím druhým byl příchod Brandona Morrowa, který se stal hráčem Blue Jays již loni a například kvůli jedinému odpalu přišel o no-hitter. Z Lawrieho je generální manažer Blue Jays opravdu nadšen. „Věří si, je nesmírně sebevědomý. Je mu teprve dvacet let, a ačkoliv zatím působil jen v nižších ligách, maximálně potvrzuje svůj potenciál,“ řekl Anthopoulos na adresu hráče.

Aby jej získal, musel pustit Shauna Marcuma. Ten v klubu působí již od roku 2003, kdy si jej Blue Jays vybrali ve třetím kole draftu. Zatím každý rok strávil nějakou dobu v nižších soutěžích, ale ani jednou od roku 2006 se mu nestalo, že by v jeho statistikách v MLB nepřevažovaly výhry. Brewers tak získávají velice kvalitního nadhazovače do své rotace. V ní již figuruje hvězdný Yovani Gallardo, kterému zdatně sekunduje Randy Wolf. Naopak Blue Jays budou spoléhat na velice mladou sestavu, první místa v rotaci zaujmou Brandon Morrow, Ricky Romero a Brett Cecil. O zbylá dvě místa se poperou Kyle Drabek, Jesse Litsch, Zach Stewart a Marc Rzepczynski.


Průměrná známka: 1.00 (2 hodnocení)
Známkovat článek: 1 - výborný / 2 - chvalitebný / 3 - dobrý / 4 - dostatečný / 5 - nedostatečný

Komentáře (0) | Autor: Chazy | Kategorie: Aktuality | Milwaukee Brewers Pittsburgh Pirates San Diego Padres Toronto Blue Jays | Sdílet

©2010-2024 - Redakce