Fanoušci Rockies se radujíTři miliardy
(30. 9. 2010, 23:41:04, přečteno 2045×)

Za touto číslovkou se skrývá celkový počet návštěvníků zápasů Major League Baseball od roku 1901. Tento milník zaznamenal 10483. fanoušek, který přišel do ochozů Coors Field na úterní zápas Colorada Rockies.

Zabralo to 75 let, než byla dosažena v roce 1976 první miliarda návštěvníků. Během tohoto dlouhého období viděli diváci, jak Ty Cobb dosáhl ve své kariéře pálkařského průměru .366, také jak Lou Gehrig odehrál 2130 zápasů v řadě, Jackie Robinson probořil rasovou bariéru. Viděli jsme i metu zdarma pro Eddieho Gaedela, zběsilý běh Enose Slaughtera, Joe DiMaggiovo sérii odpalů v 56 zápasech v řadě a také 714 homerunů Babea Rutha a 755 homerunů Hanka Aarona.

Eddie Gaedel na pálce ve věku 26ti let
Eddie Gaedel na pálce ve věku 26ti let

Po dalších 21 letech od tohoto milníku, roku 1997 navštívil tribuny fanoušek číslo 2 000 000 000. A opět to nebyla žádná nuda. Viděli jsme salta vzad Ozzieho Smithe, první noční zápas na Wrigley Field, „Noc Zničení Diska“ na starém stadiónu Comiskey, sedmý zápas bez hitu Nolana Ryana a 2131. zápas v řadě Cala Ripkena na cestě k celkovému počtu 2632.

Pouhých 13 let trvala cesta k třem miliardám a tedy do dnešní doby. Mezitím zaznamenal Tony Gwynn 3000 hitů, Barry Bonds 762 homerunů. Ichiro zaznamenal 10 po sobě jdoucích sezón s 200 odpaly a mnoho dalších skvělých baseballových okamžiků.

Celkový počet diváků vychází z čísel v Červené a Zelené knize (knihy, které obsahují oficiální statistiky celé ligy) datujících se zpět až do roku 1901. Bylo zde 16 týmů, 8 v každé lize, až do roku 1961. Tohoto roku se do ligy přidali Los Angeles Angels a Washington Senators se přestěhovali do Minnesoty, aby se z nich stali Twins. Samozřejmě, že v hlavním městě USA vznikl hned jiný tým Senators, hrající MLB. Expanze narůstala a v roce 1969 přibyly další 4 týmy, ale i tak je jasné, proč první miliarda trvala tak dlouho.

Nic se nezměnilo na tom, proč diváci stále přicházejí do ochozů. Stejně jako říkal Babe Ruth: „Baseball byl, je a bude pro mě ta nejlepší hra na světě,“ tak i spousta diváků má tento názor a chtějí vidět nezapomenutelné výkony. Baseball je pravidelnou součástí života Severní Ameriky a vše co se teď děje je jen připomínkou toho, jak hluboké má baseball kořeny. Pořád je hra stejná, jak ji viděli naši předkové: 3 striky, 3 outy, 9 směn, 90 stop od mety k metě, fastball do rukavice chytače i mocný odpal až za plot.

I přes nejhorší ekonomickou situaci za posledních 80 let si za loňský rok našlo cestu do ochozů 73 481 479 fanoušků. Což je pátá nejvyšší návštěvnost v historii ligy. Celkové číslo za letošní rok se dozvíme příští středu. Komisionář ligy Bud Selig k tomu dodává: „MLB je vděčna všem fanouškům za jejich entuziasmus a trvalou podporu. A zároveň jsme i hrdí na kluby, kteří v těchto nelehkých časech dokážou čelit podmínkám trhu a udržují zájem diváků. Dosáhnout páté nejvyšší celkové návštěvy je ukázkou živosti a odolnosti hry.“

Do konce základní částí nezbývá více zápasů než je prstů jedné ruky, pak se brány stadiónů uzavřou na dlouhou zimu. Pouze osm šťastných týmů bude mít tu čest si sezónu ještě prodloužit. Již nyní se však pracuje na čtvrté miliardě i pro generace fanoušků budoucích.

Ozzie Smith a jeho salto vzad
Ozzie Smith a jeho salto vzad


Průměrná známka: 1.00 (2 hodnocení)
Známkovat článek: 1 - výborný / 2 - chvalitebný / 3 - dobrý / 4 - dostatečný / 5 - nedostatečný

Komentáře (1) | Autor: Carlyle | Kategorie: Aktuality | Arizona Diamondbacks Atlanta Braves Baltimore Orioles Boston Red Sox Cincinnati Reds Cleveland Indians Colorado Rockies Detroit Tigers Florida Marlins Houston Astros Chicago Cubs Chicago White Sox Kansas City Royals Los Angeles Angels Los Angeles Dodgers Milwaukee Brewers Minnesota Twins New York Mets New York Yankees Oakland Athletics Philadelphia Phillies Pittsburgh Pirates San Diego Padres Seattle Mariners San Francisco Giants St. Louis Cardinals Tampa Bay Rays Texas Rangers Toronto Blue Jays Washington Nationals | Sdílet

©2010-2021 - Redakce