Právě je pátek 19. duben 24, 13:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: MLBCZ.com Keepers Power League 2022 - všeobecná diskuse
PříspěvekNapsal: středa 09. únor 22, 21:42 
Offline
V lineupu MLB
V lineupu MLB
Uživatelský avatar

Registrován: 12. 2. 2012
Příspěvky: 620
Bydliště: Praha
Oblíbený tým: Oakland Athletics
Přátelé, vstupujeme do 12. sezóny našeho keeperu. Liga má začínat ve čtvrtek 31. března, ale kdo ví, jak to ve skutečnosti bude. Pokud chcete cokoliv prodiskutovat, shrňte to prosím stručně tady a to co nejdřív, ať případně můžeme hlasovat včas.

Důležité thready k sezóně 2022:
Pravidla: viewtopic.php?f=44&t=1374
Harmonogram: viewtopic.php?f=44&t=1375
Seznamy keeperů: viewtopic.php?f=44&t=1378
Seznamy keepovaných prospectů: viewtopic.php?f=44&t=1379
Seznam prospectů k draftu: viewtopic.php?f=44&t=1380
Seznam chráněných prospectů: viewtopic.php?f=44&t=1377

Za mě bude určitě potřeba prodiskutovat minimálně dvě věci:
1) Počet prospectů
2) Skórované kategorie
3) Ohtani Rule viz poznámka Rangera ze sezóny 2021

_________________
“There are three things you can do in a baseball game. You can win, or you can lose, or it can rain.” – Casey Stengel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MLBCZ.com Keepers Power League 2022 - všeobecná diskuse
PříspěvekNapsal: pondělí 14. únor 22, 15:38 
Offline
Hvězda AAA
Hvězda AAA
Uživatelský avatar

Registrován: 23. 2. 2016
Příspěvky: 209
Bydliště: Praha
Oblíbený tým: Chicago Cubs
Ty prospekty jsme vloni zvyšovali z 5 na 7 z důvodu zrušené sezony v Minors, čili letos by mi přišlo logické to vrátit zpět na pět, tak jako to bylo vždy předtím. Co myslíte?

_________________
www.baseball-stat.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MLBCZ.com Keepers Power League 2022 - všeobecná diskuse
PříspěvekNapsal: pondělí 14. únor 22, 18:52 
Offline
Stálý hráč
Stálý hráč
Uživatelský avatar

Registrován: 28. 1. 2011
Příspěvky: 1401
Oblíbený tým: Tampa Bay Rays
určitě ne, bylo by to nefér vůči někomu kdo počítal s tím že jich třeba 6 nebo 7 keepne. Pokud změna, tak k další sezoně, tedy 2023 nejdřív.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MLBCZ.com Keepers Power League 2022 - všeobecná diskuse
PříspěvekNapsal: pondělí 14. únor 22, 20:24 
Offline
Hvězda AAA
Hvězda AAA
Uživatelský avatar

Registrován: 23. 2. 2016
Příspěvky: 209
Bydliště: Praha
Oblíbený tým: Chicago Cubs
Tak já bych jen pro pořádek připomněl, o čem jsme tu vloni touhle dobou hlasovali:
Citace:
1) Jste pro zvýšení počtu prospectů na sezonu 2021 z 5 na 7? Za předpokladu, že už budeme v době pocovidové, zpět na 5 bychom se vrátili při keeper deadlinu před sezonou 2021.

Evidentně jsme to odhlasovali jen na jednu konkrétní sezonu, takže podle mě nikdo nemohl počítat s tím, že mu zůstane všech 7 prospektů i pro rok 2022. Navíc hlavní důvod té změny byla neodehraná sezona 2020 v Minors a chybějící data o hráčích, což v sezoně 2021 už žádný problém nebyl a MiLB se vrátila prakticky do normálu.

_________________
www.baseball-stat.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MLBCZ.com Keepers Power League 2022 - všeobecná diskuse
PříspěvekNapsal: úterý 15. únor 22, 02:30 
Offline
V lineupu MLB
V lineupu MLB
Uživatelský avatar

Registrován: 12. 2. 2012
Příspěvky: 620
Bydliště: Praha
Oblíbený tým: Oakland Athletics
Je to pravda, počítá se s návratem na 5, takže tahle diskuze s tím úplně nesouvisí. Spíš jsem to chtěl otevřít znova z obecnýho hlediska, mně osobně se líbí spíš víc než míň prospectů, takže já bych byl pro to to už zpátky nevracet a zvýšit to permanentně. Ale to je jen můj názor a výzva k diskuzi, v pravidlech to oporu nemá.

_________________
“There are three things you can do in a baseball game. You can win, or you can lose, or it can rain.” – Casey Stengel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MLBCZ.com Keepers Power League 2022 - všeobecná diskuse
PříspěvekNapsal: čtvrtek 17. únor 22, 23:05 
Offline
Veterán
Veterán
Uživatelský avatar

Registrován: 20. 6. 2010
Příspěvky: 2946
Bydliště: Česko
Oblíbený tým: Houston Astros
1.) Já se v tuhle chvíli kloním k návratu na 5, ale ještě se nad tím zamyslím. Jaké má benefity 7 prospektů oproti 5? Já vidím malé negativum v tom, že se toho bude muset zase víc sledovat a bude hrozit i víc trestů v průběhu ligy.

2.) Máme konkrétní návrh úpravy kategorií? Já si myslím, že "L" už je opravdu absurdní přežitek a "W" se k tomu kvapem blíží. Nad "SV" visí otazník. Nahraďme aspoň "L" něčím smysluplnějším, klidně negativním, poměrovým nebo rozdílovým, aby zůstala podpořená taktika.

3.) Do Ohtani rule navrhuju jen pro lepší srozumitelnost přidat větu: "Pokud si některý GM přidá do týmu Ohtaniho - pálkaře, zatímco práva na Ohtaniho má jiný GM díky vlastnictví Ohtaniho - nadhazovače nebo naopak, uplatní se obdobně pravidlo Prospecti - 5."

_________________
Exercise excrutiating patience.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MLBCZ.com Keepers Power League 2022 - všeobecná diskuse
PříspěvekNapsal: neděle 06. březen 22, 22:07 
Offline
Veterán
Veterán
Uživatelský avatar

Registrován: 20. 6. 2010
Příspěvky: 2946
Bydliště: Česko
Oblíbený tým: Houston Astros
Navrhuju posunout hamonogram - přinejmenším deadline pro stanovení keeperů a doplňovací draft, ale ideálně všechno. Nevidím důvod draftovat teď, když se začne nejdřív 1. května a spousta věcí se do tý doby změní, přinejmenším se tucty hráčů zraní.

Navrhoval bych v tuhle chvíli zapsat aktuální data + 4 týdny s tím, že pokud se začne po 1. květnu, tak se to ještě dál posune.

_________________
Exercise excrutiating patience.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MLBCZ.com Keepers Power League 2022 - všeobecná diskuse
PříspěvekNapsal: pondělí 07. březen 22, 18:57 
Offline
V lineupu MLB
V lineupu MLB
Uživatelský avatar

Registrován: 20. 6. 2010
Příspěvky: 712
Bydliště: Plzeň
Oblíbený tým: Texas Rangers
Ranger píše:
Navrhuju posunout hamonogram - přinejmenším deadline pro stanovení keeperů a doplňovací draft, ale ideálně všechno. Nevidím důvod draftovat teď, když se začne nejdřív 1. května a spousta věcí se do tý doby změní, přinejmenším se tucty hráčů zraní.

Navrhoval bych v tuhle chvíli zapsat aktuální data + 4 týdny s tím, že pokud se začne po 1. květnu, tak se to ještě dál posune.


souhlas


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MLBCZ.com Keepers Power League 2022 - všeobecná diskuse
PříspěvekNapsal: pondělí 07. březen 22, 20:20 
Offline
V lineupu MLB
V lineupu MLB
Uživatelský avatar

Registrován: 12. 2. 2012
Příspěvky: 620
Bydliště: Praha
Oblíbený tým: Oakland Athletics
Souhlas, není o čem. Všechny termíny posunuty o 4 týdny, dál se uvidí... V harmonogramu změněno.

_________________
“There are three things you can do in a baseball game. You can win, or you can lose, or it can rain.” – Casey Stengel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MLBCZ.com Keepers Power League 2022 - všeobecná diskuse
PříspěvekNapsal: pondělí 14. březen 22, 02:48 
Offline
V lineupu MLB
V lineupu MLB
Uživatelský avatar

Registrován: 12. 2. 2012
Příspěvky: 620
Bydliště: Praha
Oblíbený tým: Oakland Athletics
Je potřeba to rozhýbat, času je málo a mělo by být ve všem jasno určitě před trade deadlinem, některý ty pravidlový změny můžou hrát velkou roli v přípravách a taktice. Prosím všechny o co nejrychlejší zapojení.

1) Osobně jsem obecně spíš pro směřování čím víc prospektů, tím líp, aspoň v nějaký rozumný míře, za což 7 určitě furt považuju. Neřek bych, že by loni bylo nějak speciálně víc problémů se sledováním a s nabíráním cizích prospektů, takže v tom potíž nevidím. A druhá věc je, že co jsem tak koukal, tak někteří mají v současnosti 6/7 legitimních prospektů, takže nutnost někoho dropovat mi přijde jako trošku nefér trest za to, že se dobře trefili prospekti. Ale na druhou stranu chápu, že se na to dá nahlížet i tak, že loni se odhlasovala změna jen na jednu sezonu, takže se tomu dala upravit taktika při výběru apod.

2) Za mě je upřímně největší potřeba nahradit SV. Dlouhodobě mě trápí, že tragickej closer má u nás pořád značnou hodnotu, zatímco elitní setup tolik ne, neodpovídá to realitě. Dokázal bych si mnohem radši místo toho představit SV+HLD nebo klidně i Net SV+HLD (ve zkratce to znamená, že se počítá rozdíl mezi SV+HLD a blowama). Co se týče W a L, nejsou to ideální statistiky, ale jak tak o tom teď přemýšlím a koukám na možnosti, asi bych se nakonec přikláněl k tomu oboje nechat. Ale nevím, jsem ochotnej si přečíst jiný názory a argumenty a přehodnotit to. Legitimní možnosti vidím v QS, K/BB Ratio nebo K/9 Ratio. Nic jinýho mě nezaujalo a asi mi smysl nedává.

3) Souhlas s Rangerem, tohle je asi jen formalita a nemusí se o ní snad ani hlasovat, přidáme do pravidel.

_________________
“There are three things you can do in a baseball game. You can win, or you can lose, or it can rain.” – Casey Stengel


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz